Meie keskuses saab vaktsineerida COVID-19 viiruse vastu Pfizer/BioNTechi Comirnaty vaktsiiniga. Teeme nii esimesi, teisi kui ka tõhustusdoose. Aega saab broneerida kas telefoni teel, läbi üldise digiregistratuuri või kontakteerudes meiega läbi e-perearstikeskuse.
Vaktsineerime ka uue bivalentse Comirnaty/Omikron BA4.5 vaktsiiniga!

__________

COVID-19 isolatsioonikalkulaator on leitav
siit

__________

Ametlik info COVID-19 ja vaktsineerimise kohta: www.vaktsineeri.ee 
 

______

Kõigil, kellel pole võimalik endale ise kodus COVID-tõendit luua, palume pöörduda Sotsiaalkindlustusameti poole, infotelefon 612 1360.
COVID-VAKTSINEERIMISELE TULLES PALUN ARVESTAGE JÄRGMISEGA:●     tulge kokkulepitud ajaks, et vältida inimeste kogunemist ooteruumides,

●     süst tehakse õlga või õlavarde, riietus võiks olla selline, et saab mugavalt käe paljaks võtta,

●     pärast süsti peab jääma 15 minutiks perearstikeskusesse jälgimisele,

●     vahe teiste vaktsiinidega (näiteks puukentsefaliidi vastane vaktsiin) peab olema vähemalt kaks nädalat,

●     vaktsineerima tulge ainult siis, kui olete terve ja teil ei esine ülemiste hingamisteede ägedaid haigus

       nähtusid ega palavikku, kui te ei saa kokkulepitud ajal vaktsineerimisele tulla, andke sellest perearsti

       keskusele aegsasti teada.
INFO SEOSES KOROONAVIIRUSEGA:

Haigustunnused:
Koroonaviirusest tekkinud haiguse (COVID-19) iseloomulikeks tunnusteks on palavik (võib olla väike, võib olla kõrge ja harvadel juhtudel võib ka puududa), köha (enamasti kuiv), hingamisraskus või hinge matmise tunne, lihas- ja liigesvalu, peavalu, kõhuvalu ja muud viirushaigusele iseloomulikud sümptomid.


Haiguse levik:
Koroonaviirus levib piisknakkusena köhiva või aevastava inimese hingamisteede eritise pritsmetena, samuti saastunud pindade kaudu, kui terve inimene pindadelt viiruse üles korjab ja ennast nakatab.

Levikuteedest lähtuvalt on nakkuse leviku tõkestamiseks vajalik: haigestunud inimestel püsida kodus, hoida teiste inimestega distantsi vähemalt kaks meetrit, rahvarohketes kohtades kanda maski ja regulaarselt puhastada palju katsutavaid pindasid ning hoolsalt pesta käsi.


Koroonaviiruse suhtes testitakse inimesi, kellel: esinevad viirushaigustunnused või kes on haigestumisele eelneva 14 päeva jooksul olnud lähikokkupuutes kinnitatud COVID-19 haigega


Vajadusel saab koroonaviiruse kohta lisainfot: helistage perearstikeskusesse tel. 675 5000 või perearsti nõuandeliinile 1220. Erakorralise abi vajaduse korral tuleb kutsuda kiirabi.